Dlaczego przestajemy drukować zdjęcia?

Dlaczego przestajemy drukować zdjęcia?

10 września 2018 0 przez Marysia

Jak archiwizujemy fotografie?

Postęp technologiczny branży fotograficznej sprawił, że wykonywane przez nas zdjęcia coraz częściej pozostają w pamięci komputera. Zdaniem wielu, na dysku twardym czy też innych przenośnych nośnikach są zawsze bezpieczne i odpowiednio archiwizowane. Z tego też względu coraz rzadziej wywołujemy fotografie, wstawiamy je do ramek. To zjawisko jest niepokojące, zważywszy, że coraz częściej słyszy się utracie danych i ich ograniczonym bezpieczeństwie.

Warto drukować

Firma Canon, to przykład przedsiębiorstwa, który pokazuje, że ich produkty są warte tego, aby uwiecznione wspomnienia posiadać w fizycznej postaci, a nie tylko wirtualnej. Tusz do drukarki Canon to początek naprawdę wyrazistego efektu wraz ze wspaniale skomponowanymi kolorami. Szybkość i wysoka jakość wydruku robi wrażenie także na profesjonalnych fotografach. W dobie fotografii cyfrowej czasami warto zerwać z twierdzeniem, iż zdjęcia są tylko plikami.

Fotografia dobrem namacalnym

Obecnie każdy może być fotografem. Wykonujemy codziennie wiele zdjęć, które lądują w odmętach pamięci naszych urządzeń. Bardzo szybko o wielu z nich zapominamy. To brak szacunku dla wartościowych wspomnień, które tym sposobem są jeszcze bardziej ulotne. Z tego powodu warto wykorzystać tusz Canon, aby móc później przeglądać zdjęcia w rodzinnych albumach.

Doceniamy nie tylko zdjęcia

Po wydrukowaniu fotografii, tak naprawdę cieszymy się nie tylko z końcowego efektu, ale każdego elementu fizycznej postaci zdjęcia. Faktura papieru, gra świateł, a nawet zapach, to wszystko przybliża nas do artyzmu, którego nie mielibyśmy szans odkryć. Nie pozwólmy, aby nasze dzieła spoczywały tylko jako pliki w ulotnej pamięci naszych komputerów i smartfonów. Dobry papier to szansa na uzyskanie po wydruku niemożliwej na ekranie monitora odzwierciedlenia kolorów.