Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce?

Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce?

20 sierpnia 2018 0 przez Marysia

W najmniej oczekiwanym momencie

Tusz do drukarki Canon ma jedną wadę, lubi się skończyć wtedy, kiedy najmniej tego się spodziewamy. Poza tym nie zawsze system naszego komputera jest w stanie poinformować nas o kończącym się zapasie atramentu w wkładach. Problematyczna staje się kwesta, w jaki sposób sprawdzić dokładny poziom tuszu. Czy ta czynność jest banalnie prosta?

Poziom tuszu w drukarce

Obecne w tym momencie na rynku wysokiej klasy urządzenia zazwyczaj same komunikują nam, czy tusz Canon powoli się wyczerpuje. Poza tym często montowane są specjalne diody, które informują nas o aktualnym stanie. Zmiana ich koloru z zielonego na czerwony, to zbliżający się koniec zapasu znajdującego się w zbiorniku. W jeszcze bardziej zaawansowanych modelach drukarek diody podają informacje o tym co w danym momencie dzieje się ze sprzętem.

Komplikacje z uzupełnianiem atramentu

Problematycznym momentem w kwestii ustalenia faktycznego poziomu tuszu jest jego regeneracja. Po uzupełnieniu kartridża i umieszczenia go w drukarce nadal będzie podawana informacja o niskim poziomie tuszu. Niestety zainstalowany chip w zbiorniczku nie może być zresetowany. Oczywiście, zregenerowany tusz do drukarki Canon będzie znowu drukował, ale system będzie widział ciągły brak atramentu pozostałego do dyspozycji.

Jak sprawdzić jakość?

Istnieje wiele sposobów na to, aby zweryfikować, czy prawidłowo zainstalowaliśmy nowy tusz Canon lub go uzupełniliśmy. Najlepiej wydrukować logo Google, które wykorzystuje podstawowe barwy. To najszybszy i najpopularniejszy sposób na sprawdzenie realnego poziomu atramentu w urządzeniu. Jeśli na kartce widnieć będzie wyrazisty i kolorowy wydruk, to będzie oznaczało, że z naszą drukarką wszystko jest w porządku. Najprostsze rozwiązania z reguły są najlepsze i warto skorzystać z niego także w tej sytuacji.