Różnice w zakupie tuszu Canon z europejskiej dystrybucji a „szarej strefy”

Różnice w zakupie tuszu Canon z europejskiej dystrybucji a „szarej strefy”

22 września 2018 0 przez Marysia

Kupuj tylko legalnie

Zakup w autoryzowanym punkcie Canon może ustrzec cię przed wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami. Tusz do drukarki Canon nabyty drogą europejskiej dystrybucji gwarantuje ci pełną ochronę gwarancyjną producenta i dostawcy sprzętu. Objęte są lokalnym serwisem, a te zakupione z nielegalnych źródeł najprawdopodobniej nie będą zawierały gwarancji. Nie musisz też opłacać się ukrytych opłat w przypadku odwiedzin w oficjalnym sklepie Canon.

Nie daj się zwieść zaniżonej cenie

Tusz Canon pochodzący ze „szarej strefy” nie spełnia warunków żadnej z promocji prowadzonej przez firmę. Przykładowo nie będzie można go zwrócić, a do tego nie będzie wykonany z autoryzowanych, bezpiecznych materiałów. Nie licz też na załączenie do tuszu płyty z oprogramowaniem, sterownikami. Zestaw może być wyposażony w podzespoły innych producentów, zamienniki, takie, które nie zostały objęte zaufaniem przez Canon. Wówczas kupujemy tusz do drukarki Canon jedynie na własną odpowiedzialność.

Koniecznie sprawdź numer seryjny

Jeśli masz wątpliwości, czy zakupiony przez ciebie tusz Canon jest przeznaczony do twojego sprzętu, to możesz się upewnić za pomocą wysłanego maila z nazwą modelu i numeru seryjnego. Weryfikacja może potrwać kilka dni, ale będziemy wówczas pewni, co tak naprawdę zakupiliśmy. W przypadku, gdyby produkt nie spełniał oczekiwań, to istnieje możliwość zwrotu uszkodzonych lub sprawiających zawód egzemplarzy. W zależności od określonego czasu od daty zakupu.